01
01
2018

Treninigi IAIDO w Japonii w dojo Sensei Furuichi – listopad 2017

 

明けましておめでとう!

(Akemashite omedetou)

 

Rozpoczniemy Nowy Rok któtkną relacją z wyjazdu naszych instruktorów do Japonii

 

W listopadzie 2017 nasi instruktorzy Magdalena i Piotr Bidzińscy polecieli do Japonii. W kraju kwitnącej wiśni przez dwa tygodnie trenowali pod czujnym okiem Furuichi Sensei 8 dan iaido Kyoshi w jego Dojo w Kadosawabashi.

 

Było naprawdę ciężko… Sensei krótko mówiąc „przykręcił śrubkę”…
Dlaczego pytacie?

 

Pod koniec listopada w Japonii odbywają się tradycyjnie egzaminy na 6,7 dan w Tokio. Egzaminy te odbywają się 2 razy w ciągu roku. Do egzaminu na 6 dan przystąpiło 245 osób zdało 55. Do 7 dana: 131 zdało 29, z tego aż 2 osoby z Dojo Sensei!!! Było co świętować!

 

Kilka dni później odbyły się egzaminy na 8 dan. W tym roku, po raz pierwszy egzamin odbył się w następującej formie. Pierwsza cześć 6 form z ZNKR Iai. Były to formy: 1,3,6,7,9,10. Następnie, po jej przejściu wszystkie 12 form ZNKR Iai. Do egzaminu podeszło 126, zdały 2 osoby.

 

Nasi Instruktorzy Magdalena Bidzińska 5 dan oraz Piotr Bidziński 4 dan miali okazję wziąść udział w 21 enbu taikai w Tokio, który miał miejsce w Tokijskim Budokanie. Obydwoje z naszych instruktorów uzyskali najwyższy możliwy wynik w swojej grupie !!!

GRATULACJE!!!

 

Po wszystkim członkowie dojo Sensei Furuichi udali się do restauracji świętować osiągnięcia.

 

Poniżej jeszcze kilka zdjęć z wyprawy naszych Sensei

Zdjęcia: Magdalena i Piotr Bidzińscy

 

Jeszcze raz życzymy wszystkim ćwiczącym i ich najbliższym wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.

 

Wszystkich chcących zacząć ćwiczyć z Naszymi Sensei zapraszamy na treningi. Pierwszy trening iaido w styczniu już poniedziałek 8 stycznia. Czas zacząć nowy rok!

author: Iaido AZS Gliwice