25
09
2019

Relacja ze zgrupowania z NORIO FURUICHI SENSEI WROCŁAW 2019

W dniach 18 do 22 września 2019 we Wrocławiu, odbyło się V zgrupowanie IAIDO, które poprowadził Norio Furuichi Sensei 8 Dan Iaido Kyoshi.

W zgrupowaniu, jak co roku, nie mogło zabraknąć sekcji iaido AZS Gliwice. Przez pierwsze trzy dni treningów mieliśmy możliwość szlifowania naszych umiejętności z zakresu technik Muso Shinden Ryu.

Furuichi Sensei starał się nam przekazać swą ogromną wiedzę i doświadczenie, poprzez demonstracje poszczególnych kata, jak i objaśnienie poszczególnych technik niezbędnych do ich prawidłowego wykonania.

Szczególną uwagę zwrócił na poprawne wykonywanie noto, czyli poprawnego chowania katany do pochwy. Bez poprawnego noto, właściwego dla danego poziomu szkoły Muso Shinden, nie jesteśmy w stanie wykonać poprawnie żadnej z form.

Ostatnie dwa dni spędziliśmy na szlifowaniu technik ZNKRI. Taką podstawową i niesamowicie ważną rzeczą, na którą zwracał uwagę Furuichi Sensei to właściwa postawa naszego ciała. To jak wychodzimy do kata, stoimy, klęczymy czy siadamy jest bardzo ważne podczas wykonywania jakichkolwiek form. To takie proste, a zarazem takie trudne do zrealizowania przez wielu z nas.

Zmęczeni ale szczęśliwi wracamy do treningów w naszym dojo w Gliwicach, gdzie postaramy się realizować to co przez ostatnie pięć dni starał się nam przekazać Norio Furuichi Sensei 8 Dan Kyoshi.

Zapraszamy!

 

 

 

author: Iaido AZS Gliwice